Už žiadna výstavba vo vnútri sídlisk!

Autor: Kristína Korenková | 2.12.2007 o 14:22 | Karma článku: 3,77 | Prečítané:  813x

Vo štvrtok 29.11. sa v Poprade uskutočnilo mestské zastupiteľstvo. Po prvýkrát sa začalo petíciou proti zahusťovaniu sídel a zaberaniu zelene.

Pred poslancami verejne vystúpil primátor mesta Anton Danko a podal verejné vyhlásenie, ktoré začal slovami: ,,Vedený jediným záujmom-slúžiť občanom nášho mesta, som sa rozhodol definitívne ukončiť všetky plány na výstavbu polyfunkčného domu v lokalite sídliska Juh I."

Výraz na jeho tvári nenasvedčoval osobnému prijatiu tohto záveru. Opakom boli členovia petičného výboru, ktorí neskrývali spokojnosť a prejavili ju potleskom.

,,Aktivity, ktoré sa okolo odbornej diskusie na túto tému rozbehli považuje za žalostne smutné a hrubo zavádzajúce verejnosť" , pokračoval prejavom primátor mesta. Zdôrazňoval, že týmto rozhodnutím neustupuje tlakom tlakom záujmových skupín a jednotlivcom schovávajúcim sa za petičné výbory, ale vychádza v ústrety obyvateľom mesta Poprad. Vyjadril sa, že ich potreby a spokojnosť sú jeho hlavnou prioritou.

Paradoxne, pred začatím plánovania výstavby polyfunkčných objektov sa na názory obyvateľov nikto nepýtal. Až keď boli postavení pred hotovú vec, začal sa angažovať petičný výbor a zbieral podpisy. Petíciu podpísalo vyše 2300 Popradčanov. Ak by sa nezorganizoval petičný výbor, nespokojnosť obyvateľov by sa nemala ako dostať na verejnosť.

Anton Danko pokračoval slovami:,,ZAzeleňovaním našich sídlisk a oddychovým zónam venujeme naozaj veľkú pozornosť. Napríklad aj podnikatelia v našom meste dostávajú ocenenia za najvzornejší rezort na svete."

Pred niekoľkými dňami sa však hlavná architektka mesta Poprad Darina Zelinová vyjadrila, že Poprad je na tom so zeleňou veľmi zle. Príčinou tohto záveru je aj fakt, že v Poprade nie je ani mestský park.

Vyhlásenie primátor ukončil slovami: ,, Na potvrdenie mojich slov vyhlasujem, že pripravujem návrh na prijatie stavebného uzáveru pre sídliská Juh I, II, V, VI a III, čo v praxi bude znamenať, že vo vnútri týchto sídlisk nepovolíme už žiadnu bytovú výstavbu."

Tento záver petičný výbor ohodnotil kladne a vyhlásil, že petičná akcia mala zmysel.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Správkyňa zatajuje informácie o Bašternákovi, začali ju preto stíhať

Podnet na preverenie prázdneho registra dal denník SME, správkyni hrozí pokuta do 5000 eur.

Dobré ráno

Dobré ráno: Doteraz nedotknuteľný Glváč už znervózňuje aj Smer

Glváč dostal ultimátum od Matoviča.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Glváč by mal nasledovať Šufliarskeho a Lindtnera

Na objasnenie podozrení sa najlepšie čaká mimo funkcie.


Už ste čítali?